Ροδόπη:Ξεκίνησε με το δεξί η ομάδα Νέων του Πανθρακικού

pantrakikos neoiΠρεμιέρα με το δεξί για την ομάδα Νέων του Πανθρακικού που επιβλήθηκε εντός έδρας του ΠΑΣ Γιάννινα με 2-0 πετυχαίνοντας από ένα τέρμα σε κάθε ημίχρονο.

Το πρωί της Κυριακής ο Πανθρακικός υποδέχτηκε στο γήπεδο του Νέου Σιδηροχωρίου τον ΠΑΣ Γιάννινα στα πλαίσια της 2ης αγωνιστικής της Super League K20 (η 1η αγωνιστική θα διεξαχθεί εντός ολίγων ημερών) με τους ποδοσφαιριστές του Νίκου Μπαχαρίδη να σημειώνουν την πρώτη τους νίκη και να προσθέτουν τους πρώτους τους βαθμούς στο πρωτάθλημα.

Η αναμέτρηση που προσέλκυσε το ενδιαφέρον αρκετών φιλάθλων προσέφερε πολλές συγκινήσεις με τις ομάδες να παίζουν όμορφο ποδόσφαιρο και να δημιουργούν αρκετές φάσεις μπροστά από τις εστίες.

O Παπαρούνας ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ στο 27ο λεπτό για τους γηπεδούχους στέλνοντας την μπάλα πάνω από τον τερματοφύλακα και στα δίχτυα των φιλοξενούμενων. Ο ίδιος παίχτης διπλασίασε τα δικά του τέρματα και φυσικά της ομάδας του στο 63ο λεπτό δεχόμενος εξαιρετική πάσα από τον Μανδήλα.

Η σύνθεση του Πανθρακικού: Θυμιανίδης, Κούτρας, Καπετάνος, Μουζασβίλι, Κουτσουκανίδης, Μητρούσης (46’ Πότσης), Ψάλτης, Φαρμάκης, Δημητριάδης (80’ Θωμάς), Παπαρούνας, Μανδήλας (72’ Κουραλίδης).